MCOSMOS V5

Przyszłość przetwarzania danych CNC CMM: Całkowicie nowy MCOSMOS v.5 firmy Mitutoyo

Dobrze znany pakiet oprogramowania MCOSMOS to podstawowe narzędzie pracy na danych pozyskiwanych podczas pomiarów na maszynach współrzędnościowych Mitutoyo. Dzięki dużej ofercie opcjonalnych aplikacji, użytkownicy mają pełne wsparcie dla szerokiej gamy sond mogących zmierzyć się z każdym zadaniem pomiarowym.


 Neuss, lipiec 2021. Mitutoyo wydaje najnowszą wersję, nieustannie ulepszanego od ponad 30 lat, zaawansowanego pakietu metrologicznego dla współrzędnościowych maszyn pomiarowych. To oprogramowanie, znane jako standard na całym świecie, oferuje wsparcie w 37 różnych lokalizacjach i 12 różnych językach, dzięki czemu jest oczywiste, dlaczego inżynierowie go znają i kochają.


To, co odróżnia MCOSMOS v.5 od swojego poprzednika, to ulepszenia interfejsu, funkcji i wydajności. Najbardziej zauważalny od momentu uruchomienia jest nowy i uproszczony interfejs graficzny użytkownika. Wprowadzone w nim udoskonalenia są nie tylko przyjemne wizualnie, ale także pomagają poprawić wrażenia użytkownika z pracy z oprogramowaniem, bez względu na poziom wiedzy i stopień zaawansowania. Zmiany te obejmują łatwe w użyciu „wstążki” i bardzo pożądaną funkcję wyszukiwania, pomagającą operatorom w znajdowaniu określonych sekcji procesu pomiarowego w celu uzyskania szczegółowych raportów.

 

MCOSMOS 5 Banner Promotions_HOMEPAGE BLOCK PL.png


Najważniejsze cechy i możliwości pakietu oprogramowania MCOSMOS 5 firmy Mitutoyo:


•    Nowy graficzny interfejs użytkownika – Wzorowany na nowoczesnym wyglądzie, jest udoskonalony w stosunku do poprzedniej wersji dzięki uproszczonemu i atrakcyjnemu wyświetlaczowi modułów.
•    Optymalizacja dla dużych plików CAD – Poczyniono duże postępy w optymalizacji dla dużych plików CAD w porównaniu z poprzednimi wersjami oprogramowania, skracając czas przetwarzania i poprawiając ogólne działanie MCOSMOS.
•    Wyszukiwarka elementów — zaprojektowana, aby pomóc użytkownikowi w poszukiwaniu określonych zaprogramowanych elementów procesów pomiarowych, korekcji błędów i tworzeniu szczegółowych raportów.
•    Widok topograficzny 3D – W nowej wersji MCOSMOS dodano możliwość korzystania z trójwymiarowego wyświetlania geometrii i mikrostruktury powierzchni technicznych, w tym wizualizacji stref tolerancji, zapewniając operatorom bardziej szczegółowy przegląd mierzonego przedmiotu. Jest to szczególnie przydatne, gdy operatorzy korzystają z bezdotykowych metod pomiarowych.
•    Raportowanie GD&T – Dzięki nowemu, nowoczesnemu szablonowi projektu, układowi tabelarycznemu i grafice wartości tolerancji ta nowo dodana funkcja staje się standardem wśród raportów z kontroli, ułatwiając podsumowanie rzeczywistych pozycji i tolerancji mierzonych elementów.
•    Regulowane wstążki – menu wyboru będzie miało postać „wstążek”, które oferują operatorom łatwe w użyciu funkcje, takie jak ikony o zmiennym rozmiarze, konfigurowalne sekcje, listy części i możliwość blokowania układu wyglądu.
•    Wyświetlanie punktów —  kształty są umieszczane z dokładną reprezentacją 3D w postaci tysięcy punktów nad mierzonym przedmiotem i wyświetlają wskazanie tolerancji na podstawie ich koloru. Aby skrócić czas renderowania, możliwa jest zamiana punktów z reprezentacji 3D na 2D.
•    Zarządzanie wersjami — zapobiega korzystaniu z programów, które nie zostały zatwierdzone, poprzez uniemożliwienie uruchamiania użytkownikom z ograniczonym dostępem lub samym programom pomiarowym w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian. Raporty wykonane za pomocą tej funkcji są również odporne na fałszerstwo i są eksportowane w formacie pdf.
•    Przyspieszenie wykonywania — dezaktywuje niepotrzebną grafikę podczas fazy wykonywania programu, oszczędzając zasoby, aby przyspieszyć pomiary.
•    Ulepszona obsługa myszy — zaprojektowany tak samo, jak w MiCAT Planner lub innym oprogramowaniu typu CAD, aby umożliwić sterowanie wszystkim za pomocą myszy, a także klawiszy skrótu dla doświadczonych użytkowników.
•    Kreator końcówek i mocowań – jest dostarczany standardowo z MCOSMOS 5, co ułatwia zaprojektowanie i złożenie odpowiednich końcówek pomiarowych lub mocowań do danego zadania.
•    Pasek narzędzi szybkiego dostępu — funkcja, która umożliwia operatorowi tworzenie dostosowanego paska szybkiego dostępu, niezależnego od standardowej struktury wstążki dla często używanych funkcji.